Kolejne osoby zakażone tajemniczym wirusem

Kolejne osoby zakażone tajemniczym wirusem źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/ig%C5%82a-strzykawka-krew-szpitala-1291172/

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała specjalny komunikat na temat nowego wirusa. 

Niezidentyfikowany wirus budzi niepokój ze względu na związek z SARS (zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej), który doprowadził do śmierci 349 osób w Chinach i 299 osób w Hongkongu w 2003 roku.

Na początku stycznia 2020 roku w chińskim mieście Wuhan tajemniczy wirus wywołał epidemię zapalenia płuc u 41 osób.

Pierwszy przypadek choroby odnotowany poza Chinami pojawił się w Tajlandii. Podróżnik 8 stycznia trafił do szpitala z lekkim zapaleniem płuc. Później lekarze stwierdzili, że jest on spowodowany nowym koronawirusem.

13 stycznia Tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia Publicznego poinformowało, że nowego wirusa rozpoznano u turystki z Wuhan. Kobieta obecnie odzyskuje zdrowie, a jej stan jest stabilny.

Wirus dotarł również do Japonii. Mieszkaniec okolic Tokio podczas pobytu w Chinach, dostał gorączki. Trzy dni później, po powrocie do Japonii, zgłosił się do lekarza. Badania laboratoryjne potwierdziły nowy typ wirusa.

Dziś (17.01) chińskie władze poinformowały o śmiertelnym przypadku zakażenia wirusem. 69-letni mężczyzna zmarł w mieście Wuhan.

Władze Wuhan uważają, że targ owoców morza w mieście jest centrum wybuchu epidemii. Rynek został zamknięty 1 stycznia. 

 

Źródło: https://nauka.rocks/chinski-koronawirus/

Komentarze    Brak komentarzy