OGŁOSZENIA

Kolejne 3 poszukiwane osoby zostały zatrzymane przez gołdapskich policjantów

W ostatni weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Ukrywającą się 29-latkę funkcjonariusze zastali w miejscu zamieszkania, 31-latka zauważyli podczas patrolowania miasta, natomiast 39-latek stawił się do komendy na przesłuchanie i został zatrzymany.

Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane przez organy ścigania. Tylko w kilku ostatnich dniach mundurowi w różnych okolicznościach zatrzymali łącznie trzy osoby.

Pierwszy z zatrzymanych sam stawił się w gołdapskiej komendzie wezwany do przeprowadzenia czynności procesowych. Było to w czwartek, 05.01.2023 roku, kilka minut po godzinie 10:00 kiedy to poszukiwany mężczyzna przyszedł z wezwaniem na przesłuchanie. Policjanci doskonale wiedzieli, że mężczyzna ma zasądzoną karę kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności. Potwierdzili ten fakt po wylegitymowaniu oraz sprawdzeniu w systemach informatycznych.

Następnego dnia, po godzinie 10:00 policjanci zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. Tym razem 29-letnia mieszkanka powiatu gołdapskiego była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy do ustalenia miejsca pobytu. Policjanci pobrali od kobiety niezbędne oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania.

Również w piątek około godziny 21:00 na jednej z ulic na terenie Gołdapi policjanci w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę. Był on od dłuższego czasu poszukiwany i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwany 31-latek na widok funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przewieziony do aresztu śledczego gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku zasądzonej kary.

 

KPP Gołdap

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023