OGŁOSZENIA

Kolejna próba oszustwa w powiecie gołdapskim. Sprytny policjant pomógł odzyskać pieniądze

Policjanci Wydziału Kryminalnego codziennie wykonują czynności związane ze sprawami zgłaszanymi przez mieszkańców powiatu gołdapskiego. Funkcjonariusze każdego dnia przesłuchują świadków i pokrzywdzonych. Cieszymy się, gdy praca policjantów spotyka się z uznaniem obywateli, wobec których wykonujemy swoje codzienne czynności.

Wczoraj słowa wdzięczności trafiły do p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi. Mężczyzna w swojej korespondencji podkreślił zaangażowanie, profesjonalizm i empatię funkcjonariusza.

W treści podziękowania czytamy:

„Zwracam się z prośbą o wyrażenie słów uznania i pochwały dla st. sierż. …. , który w dniu dzisiejszym wykazał się niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem w swojej pracy. Otóż, w wyniku przestępczego działania oszusta, padłem ofiarą wyłudzenia pieniędzy. Policjant, wykazując się błyskawicznym refleksem i sprytem, nawiązał kontakt z oszustem i w trakcie rozmowy telefonicznej nakłonił go do zwrotu wyłudzonych pieniędzy. Cała operacja przebiegła w ciągu zaledwie kilku minut! Udało się zrobić to bez zbędnych formalności, których chciałem uniknąć ze względu na niewielką kwotę. Chciałbym podziękować temu funkcjonariuszowi za jego wyjątkowe zaangażowanie, profesjonalizm i empatię. Postawa tego policjanta jest godna naśladowania i stanowi wzór do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że jego praca przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie”.

Dla policjanta najlepszą nagrodą jest wdzięczność osób, którym pomogli. Czerpiemy satysfakcję z wykonywanego zawodu szczególnie wtedy, gdy służba doceniona jest przez inne osoby. Dziękujemy!

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi