OGŁOSZENIA

Kobieta uratowała mężczyznę narażonego na wychłodzenie

Chłodne dni mogą zagrażać osobom żyjącym w trudnych warunkach. Gołdapscy policjanci podczas codziennej służby kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji związanych z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. Tak jak miało to miejsce czwartek prawidłowa reakcja zgłaszającej i szybkie działanie gołdapskich policjantów być może przyczyniła się do uratowania życia i zdrowia osoby pozostającej bez schronienia.

W czwartek (16.02.2023r.) około godz. 16:00 czujna mieszkanka Gołdapi zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła, że nietrzeźwy mężczyzna siedzi oparty o ścianę budynku na ulicy Słonecznej. Kobieta była wyraźnie zmartwiona, ponieważ mężczyzna nie ruszał się, a na zewnątrz było chłodno.

Na miejsce natychmiast udali się gołdapscy policjanci. We wskazanym miejscu zastali leżącego pijanego mężczyznę, który był lekko wychłodzony. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas. Nie jest wykluczone, że reakcja mieszkańca uratowała życie bezdomnego mężczyzny.

Policjanci apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, które przebywają na zewnątrz. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

 

KPP Gołdap

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023