Kierowca miał ponad 2,5 promila.

Kierowca miał ponad 2,5 promila. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

W miniony weekend z soboty na niedzielę gołdapscy policjanci prowadzili 24-godzinne działania „Alkohol i Narkotyki”. Akcja polegała na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących oraz kontroli tego, czy jeżdżą oni pod wpływem środków odurzających. Policjanci podczas działań uniemożliwili jazdę kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy.

 14 i 15 września policjanci zbadali trzeźwość ponad 170 kierowców. W sobotę kilka minut przed godz. 19:00 w Grabowie, został zatrzymany  61-letni mieszkaniec gminy Kowale Oleckie. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Jego passat został odholowany na strzeżony parking. Wkrótce 61-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

 Podczas akcji gołdapscy mundurowi skupili się na przeprowadzeniu jak największej ilości badań kierowców i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Źródło: KPP w Gołdapi

 

Komentarze    Brak komentarzy