OGŁOSZENIA

Kierowca dostał 35 punktów karnych i 6500 złotych mandatu

policja, radiowóz, na sygnałach

W poniedziałek (17.10.br) kilka minut po godzinie 19:00 na ulicy Wojska Polskiego w Gołdapi, oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację o aucie, które dachowało i zatrzymało się w przydrożnym rowie.

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pracujący na miejscu ustalili, że kierujący jadąc z miasta w kierunku obwodnicy, zjechał na prawą stronę drogi, po czym uderzył w słup sygnalizacji świetlnej, znak drogowy i lampę uliczną. Samochód dachował, a następnie zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Jak się okazało w trakcie dalszych czynności wyjaśniających, spowodowanie tak groźnie wyglądającego zdarzenia to nie jedyne przewinienie mężczyzny.

Gołdapscy policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę przed zdarzeniem drogowym wykonał niebezpieczne manewry za kierownicą polegające na wyprzedzaniu pojazdów na przejściu dla pieszych na ul. W. Polskiego, jak również na skrzyżowaniach ulic W. Polskiego z ul. Wolności oraz ul. W. Polskiego z ul. Chopina.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia kierującego i dotarli do 29-letniego gołdapianina. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, za które został ukarany mandatami o łącznej kwocie 6500 złotych, a do jego ewidencji trafiło 35 punktów karnych.

Pamiętajmy! Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, niestosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Nieodpowiedzialnymi zachowaniami na drodze narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych użytkowników dróg. Dlatego też apelujemy o rozsądek i ostrożność!