OGŁOSZENIA

Kierował autem mając 3 promile

Policja przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, obniża koncentrację i powoduje błędną ocenę odległości. Nietrzeźwy kierujący stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego!

W niedzielę (10.03.2024 r.) około godz. 17:00 oficer gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic kierujący osobowym volkwagenem może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Podejrzenie świadka budził niepewny tor jazdy kierowcy. Według relacji zgłaszającego kierowca często przekraczał środkową oś jezdni. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji, który w niedługim czasie po zgłoszeniu uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 50-latka. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz 50-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za reakcję i zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki takiej odważnej postawie obywatelskiej zgłaszającego nie doszło do tragedii na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi