OGŁOSZENIA

Kiermasz książek używanych i wystawa 'Konstytucji 3 Maja’ w Bibliotece Publicznej w Gołdapi

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbył się kiermasz książek używanych pod hasłem „Powiększ swoją domową biblioteczkę i zabierz książkę ze sobą”.

Z pewnością nie był to ostatni kiermasz w tym roku, na które przyciągnęło wielu miłośników literatury, od publikacji edukacyjnych po kryminały czy powieści historyczne.

Na kiermaszu zgromadzono ponad 285 pozycji, w tym klasykę polską i obcą, literaturę współczesną oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Dzięki odwiedzającym udało się przywrócić drugie życie 145 książkom, które znalazły nowych czytelników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji bibliotecznej.

Informacje o przyszłych kiermaszach zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz social mediach.


Wystawa „Konstytucja 3 Maja”

W związku z 232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do zapoznania się z wystawą „Konstytucja 3 Maja”, która została udostępniona przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy.


Plansze przedstawiają m.in. rękopisy i pierwodruki, które są narodowymi relikwiami. „Ustawa Rządowa” podpisana przez obu marszałków Sejmu Wielkiego i konfederacji oraz członków Deputacji Konstytucyjnej – dziś znane są dwa takie egzemplarze znajdujące się w zbiorach Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Wystawa plenerowa eksponowana jest przed budynkiem Biblioteki Publicznej w Gołdapi od 29 kwietnia 2024 r. do 29 maja 2024 r.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi