Kiedy otworzą sanatoria?

Kiedy otworzą sanatoria? źródło zdjęcia: uzdrowiskogoldap.pl

   Po tygodniach przymusowej izolacji sytuacja w kraju powoli, ale konsekwentnie wraca do normy. Uzdrowiska i sanatoria, które od 22 marca zamknięte były z powodu epidemii koronawirusa, wkrótce zostaną otwarte. W związku z epidemią pobyty w sanatoriach zostały przerwane, a nowe turnusy wstrzymane. Ruch w uzdrowiskach zamarł. Po kilku tygodniach wreszcie wiadomo, kiedy ośrodki znów zostaną otwarte. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział uruchomienie kolejnego sektora ochrony zdrowia. – W połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska – poinformował na wtorkowej konferencji prasowej.

Od 1 czerwca będzie możliwość przeprowadzania testów na koronawirusa u osób skierowanych do uzdrowisk. Od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska – zapowiedział podczas konferencji szef resortu zdrowia.

Minister Szumowski zaznaczył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze i schorowane, mające dodatkowe inne schorzenia. 

– Dlatego chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą, (…) są bezpieczne – podkreślał minister zdrowia.

 

 

Komentarze    Brak komentarzy