Kampania „Pomarańczowa wstążka”

Kampania „Pomarańczowa wstążka” źródło zdjęcia: KPP w Gołdapi

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gołdapi w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci dołączyła do ogólnoświatowej Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Wczoraj (13 listopada) takie spotkania odbyły się  w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi i Szkole Podstawowej w Grabowie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie przeprowadzana kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, której głównym organizatorem jest Women’s World Summit Foundation. Jest to genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.

W Polsce działania tej kampanii koordynuje Fundacja po DRUGIE, zachęcając placówki i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do włączania się w organizację i prowadzenie działań.
Celem działania jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem). Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a więc prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę i uczyć o godności człowieka.

W placówkach oświatowych w Gminie Gołdap w ramach akcji odbędą się spotkania i warsztaty poświęcone problematyce przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży, w których czynnie wezmą udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

KPP w Gołdapi

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Kampania „Pomarańczowa wstążka”
Kampania „Pomarańczowa wstążka”

Komentarze    Brak komentarzy