OGŁOSZENIA

Już prawie 400 osób obejrzało wystawę „Każdy krok zostawia ślad”

_DSC2515

Wystawę „Każdy krok zostawia ślad” – Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, obejrzało już prawie 400 osób.

Wystawa jest prezentowana w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”.

Wystawę będzie można zobaczyć jeszcze do 28 czerwca 2022 r.

Wystawa oparta o oryginalne, zachowane w prawie kompletnym stanie przykłady produkcji obuwniczej, o szerokim horyzoncie historycznym, jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce oraz największym zbiorem butów historycznych w Europie.

Wystawa po raz pierwszy prezentowana w województwie warmińsko-mazurskim.

Na wystawie można zobaczyć: 131 zabytków związanych z historią obuwia, w tym 70 butów (wszystkie zabytki pochodzą ze zbiorów Muzeum, zostały odkryte na terenie miasta Gdańska w trakcie badań wykopaliskowych).

Prezentowana jest też rekonstrukcja XV-wiecznego warsztatu szewskiego z licznymi kopiami obuwia oraz narzędzi, a także można poznać tajniki pracy konserwatora i rekonstruktora butów historycznych (do zobaczenia na filmie oraz na posterze).

Na filmie będzie można również dowiedzieć się, dlaczego archeolodzy znajdują buty w ziemi oraz poznać drogę zabytku „z wykopu” do gabloty.

Wystawa dostosowana dla dzieci. Serdecznie zapraszamy szkoły.

W celu umówienia zwiedzania prosimy o kontakt telefoniczny: 87 615 05 45

                                                          Biblioteka Publiczna w Gołdapi