Już dzisiaj piątek 13 i niezwykła pełnia.

Już dzisiaj piątek 13 i niezwykła pełnia. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Wielu uważa piątek 13 za pechowy dzień. Dzisiejszy piątek będzie jednak szczególny. Będziemy mogli dojrzeć  zjawisko, które widoczne jest na niebie raz na 20-30 lat. Mowa o pełni Księżyca Żniwiarzy. Jak wpłynie na ciało i umysł? Jak się będziemy czuć? 

  Wiadomo, że poprzednie tego typu zjawisko miało miejsce 13 października 2000 roku, natomiast kolejny Księżyc Żniwiarzy zobaczymy dopiero 12 sierpnia 2049. Wędrówkę Księżyca po niebie będzie można obserwować zaraz po zachodzie Słońca.

 Księżyc Żniwiarzy- Innymi słowy pełnia Księżyca Zbiorów albo Księżyc Wina. Nazwa wiąże się bezpośrednio z jesiennym winobraniem i zakończeniem żniw. Księżyc Żniwiarzy jest szczególny, gdyż wschodzi razem ze słońcem, co oznacza, że trudno nam będzie zasnąć, bo noc będzie wyjątkowo jasna.

Kończący lato Księżyc Żniwiarzy to idealny moment na nowy początek. Zdaniem astrologów, to idealny okres na zmiany w życiu. Podobno pełnia przyspiesza poród. Doświadczona położna z wieloletnim stażem mówiła, że w czasie pełni izba przyjęć na położnictwie dosłownie pęka w szwach.

 

Źródło:https://portal.abczdrowie.pl/przed-nami-pelnia-ksiezyca-zniwiarzy-to-wyjatkowy-czas-ktory-moze-przyniesc-wiele-zmian?fbclid=IwAR29eGIaP8gbmYjzIHz1xJTAw9TlUvSeBM3KAAa_mn3sN8PwDPra-aUZ8Ss&src01=8d289

Komentarze    Brak komentarzy