OGŁOSZENIA

Jesień i zima to niezwykle trudny okres dla osób bezdomnych – jak możemy pomóc?

Temperatura spada, na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Po zmianie czasu zmrok zapada wcześniej i panują dłuższe ciemności. W tym czasie policjanci nie zapominają o osobach potrzebujących, zagrożonych wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon wykonany na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają, dlatego też policjanci zwracają się z apelem o to, aby nie przechodzić obojętnie obok osób szczególnie narażonych na wychłodzenie organizmu. Jeśli widzimy osobę bezdomną, nieporadną życiowo, potrzebującą pomocy-nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub skorzystajmy z narzędzia kontaktu z policją-Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W aplikacji znajdziemy zakładkę „Osoba bezdomna potrzebująca pomocy”. Tam możemy wskazać na mapie miejsce przebywania osób bezdomnych. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane przez gołdapskich funkcjonariuszy.

Aby przeciwdziałać przypadkom wychłodzeń i zamarznięć mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi już teraz rozpoczęli działania, które mają na celu dotarcie do osób potrzebujących pomocy.

Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy innych służb sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych wymagających pomocy i udzielają im pomocy oraz informacji o miejscach zapewniających schronienie. Do końca okresu jesienno-zimowego mundurowi będą przeprowadzać systematyczne kontrole ogródków działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W przypadku ujawnienia osoby narażonej na wychłodzenie, policjanci podejmują szereg działań ściśle współpracując z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i dążą do tego, aby pomóc jej w znalezieniu schronienia.