OGŁOSZENIA

Jeden weekend- kilku kierowców ” na podwójnym gazie”

Czterech nietrzeźwych kierujących, w tym mandat 2500zł dla cyklisty to końcowy efekty weekendowych działań gołdapskich policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi po raz kolejny zadbali o stan bezpieczeństwa na drogach powiatu. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Wśród nich był rowerzysta, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, a także kontroli Policji -nietrzeźwi nadal stwarzają poważny problem na drogach.

W minioną sobotę (15.10.2022r.) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany przez patrol prewencji kilka minut po godzinie 04:00 na ulicy Warszawskiej w Gołdapi. Mężczyzna zlekceważył znak drogowy „STOP” i nie zatrzymał się zgodnie z jego dyspozycją. Policjanci w trakcie kontroli zbadali go alkomatem na zawartość alkoholu. Okazało się, że 21-latek posiada blisko promil alkoholu w organizmie.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierujących okazał się niechlubnym rekordzistą. Cyklista zatrzymany tego samego dnia po godzinie 15:00 w Jeziorkach Wielkich miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. 49-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Kolejni kierowcy „na podwójnym gazie” zostali zatrzymani w poniedziałek o 6:00 rano. Wtedy to patrole ruchu drogowego prowadziły działania „trzeźwy poranek.” Policjanci w czasie akcji zatrzymali do kontroli wszystkie jadące pojazdy i kontrolowali stan trzeźwości.

Jedno z przeprowadzonych badań wykazało u 24-letniego kierującego oplem na ulicy Gumbińskiej ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast kontrola drogowa na ulicy Zadumy wykazała, że w organizmie 35-letniego kierującego audi było blisko 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy pojazdów mechanicznych stracili uprawnienia do kierowania, a ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Ubezpieczenia
Sauna
Proniek
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Eko-pal
PK Serwis 2023
Beauty Space