OGŁOSZENIA

Jeden weekend i aż 4 gołdapian oszukanych w internecie …

Ilość oszukanych osób w internecie zatrważająco wzrasta. Tylko w miniony weekend do gołdapskiej jednostki zgłosiło się czworo pokrzywdzonych. Wyrafinowane działania i metody stosowane przez oszustów spowodowało, że ich łupem padło łącznie blisko 130 000 złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Oszuści nie próżnują i nie ustają w swoich działaniach, aby zdobyć nasze oszczędności. Kupując lub sprzedając przedmioty na różnych portalach aukcyjnych musimy być bardzo ostrożni. Pamiętajmy również, aby weryfikować wszelkie prośby o pomoc finansową od znajomych i bliskich.

Przypominamy również, aby zachować czujność przy inwestowaniu swoich pieniędzy przez internet. Tylko w miniony weekend do gołdapskich policjantów zgłosiły się cztery osoby, które przez nieuwagę i brak czujności padły ofiarą oszustw internetowych.

Jedna ze zgłaszających zainteresowała się reklamą dotyczącą inwestycji środków finansowych. Kobieta kliknęła w ofertę podając  swoje dane i w dalszej kolejności została podstępnie wprowadzona w proceder oszustwa. Po kilku dniach, zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa  i zgłosiła sprawę Policji.

Niejednokrotnie przypominamy o zachowaniu szczególnej rozwagi kupując w internecie. W ostatnim czasie dwoje mieszkańców powiatu gołdapskiego padło ofiarą nieuczciwych sprzedawców podczas zakupów w sieci.

W pierwszym przypadku mężczyzna po wpłaceniu blisko kilkuset złotych na wskazany rachunek bankowy nie otrzymał zamówionego towaru. Natomiast kobieta, która kupiła buty, odebrała przesyłkę, lecz z inną zawartością.

Po otworzeniu paczki okazało się, że w środku znajduje się inny produkt, o znacznie niższej wartości. Ostatnia z oszukanych osób otrzymała wiadomość tekstową za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego.

Sprawca podszywając się pod członka rodziny poprosił o pomoc finansową. Pokrzywdzony przekonany, że pomaga osobie najbliższej, przekazał jej kod BLIK. Po skontaktowaniu się z członkiem rodziny, mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rol-Masz