OGŁOSZENIA

Jeden weekend- 3 kierowców z promilami

Pracowity weekend mieli policjanci z Gołdapi. Efektem było zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących i dwóch praw jazdy.
W piątek 7 lipca br. około godziny 22 w miejscowości Babki w powiecie gołdapskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Podejrzenie policjantów, że jest nietrzeźwy okazało się słuszne. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 37-letni rowerzysta ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.
Kolejny kierowca tym razem samochodu osobowego został zatrzymany po północy w sobotę 8 lipca br. na ul. Szkolnej w Gołdapi. Policjanci Wydziału Kryminalnego gołdapskiej komendy zwrócili uwagę na osobowe audi, którego kierowca jechał ulicą jednokierunkową w niewłaściwą stronę. \

Kiedy auto zatrzymało się policjanci natychmiast wylegitymowali kierowcę, którym okazał się być 28-letni obywatel Turkmenistanu, mieszkający w Gołdapi. Jak się okazało był on nietrzeźwy a urządzenie do pomiaru pokazało prawie 2 promile alkoholu we krwi. Policjanci na miejscu zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz przekazali pojazd osobie wskazanej uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.


Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę przed godziną 5 rano. Tym razem tor jazdy volkswagena jadącego obwodnicą dał policjantom przypuszczenie, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Także tym razem policyjny nos okazał się skuteczny. Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu więc pobrali krew do badań na jej zawartość. Na miejscu także zatrzymali prawo jazdy.


Kierujący rowerem może spodziewać się grzywny w wysokości 2,5 tys. zł, natomiast kierowcy pojazdów mechanicznych oprócz dotkliwej kary finansowej i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet kary do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia