OGŁOSZENIA

Jeden poszukiwany, kolejny kierował bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających

policja, radiowóz, na sygnałach

Od czwartku do niedzieli gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. W tym roku mimo dużego natężenia ruchu długi listopadowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego był bezpieczny.

W czasie działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Funkcjonariusz Zespołu Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służbie na drogach powiatu gołdapskiego ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 3 wykroczenia popełnione przez pieszych. Policjanci zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Mimo że funkcjonariusze zaliczają miniony weekend do jednego z najbardziej bezpiecznych w ostatnim czasie, to niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 11 listopada br. o godz. 10:30. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas patrolu miasta zauważyli kierującego ciężarowym volkswagenem, który chciał skręcić z ulicy Królewieckiej w ulicę Krzywą mimo dyspozycji znaku B2 „zakaz wjazdu”.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli. Od razu od 23-latka wyczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca w organizmie ma 1,5 promila alkoholu. To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. W dalszych czynnościach sprawdzających policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Dodatkowo mundurowi znaleźli przy 23-latku biały proszek, a wstępne badania narkotestem wykazały, że znajduje się on również pod działaniem amfetaminy.

Z kolei niedzielna (13.11.2022r.) kontrola pojazdu prowadzona przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem osoby poszukiwanej. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 3 lat. Policjanci zatrzymali osobowego volkswagena po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 650. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 34-letniego kierującego.

W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwoma podstawami poszukiwawczymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo cudzoziemiec był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

 

KPP Gołdap