OGŁOSZENIA

Jeden kierowca prowadził pojazd bez uprawnień, drugi bez ważnego przeglądu technicznego

Gołdapscy policjanci zatrzymali kierowcę, który nie powinien tego robić z uwagi na brak prawa jazdy. Podczas kolejnej kontroli mundurowi ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. Funkcjonariusze zakazali mężczyznom dalszej jazdy.

W poniedziałek (18.12.2023r.) tuż po godzinie 22:00 na terenie miasta gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi. Mundurowi podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że 19-letni mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Jak się okazało gołdapianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz czekają go surowe konsekwencje.

Popełnienie tego wykroczenia będzie rozstrzygane przez sąd, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń sprawca może zostać ukarany grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo zostanie wobec niego orzeczony środek karny w postaci  zakazu prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia, kilkanaście minut przed godziną 23:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Honda. W trakcie legitymowania okazało się, że 23-kierujący porusza się pojazdem, który nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. W konsekwencji policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu, pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu, grozi kara grzywny nie niższa niż 1500 złotych.

Przypominamy, aby przed wyruszeniem w podróż sprawdzać stan techniczny pojazdu oraz jego niezbędne wyposażenie. Już od najbliższego piątku policjanci rozpoczną ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne  pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

Ten wyjątkowy okres to wzmożony czas pracy policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi będą zwracać uwagę na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów.