OGŁOSZENIA

Jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

W miniony weekend gołdapscy policjanci zatrzymali kierowcę, który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna poniósł poważne konsekwencje. 

W piątek (01.12.2023r.) wieczorem policjanci z gołdapskiej drogówki prowadzili statyczny pomiar prędkości w Gołdapi przy ulicy Suwalskiej, na drodze wojewódzkiej nr 651. Mieszkańcy miasta często wskazują to miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako niebezpieczne z uwagi na przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Na potwierdzenie tego typu zgłoszeń policjanci nie musieli długo czekać. Kilkanaście minut przed godziną 21:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Po wylegitymowaniu kierowcą, który tak bardzo się śpieszył, okazał się być 38-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Kierowca został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że poprzez zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można wskazać miejsce niebezpieczne, a policjanci swoją reakcją na powiadomienie wyeliminują zagrożenie. Gołdapscy policjanci zachęcają do korzystania z tego narzędzia. Dzięki otrzymanym informacjom mundurowi mogą szybko wyeliminować kolejne zagrożenia.

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika