OGŁOSZENIA

Jechał pijany i „wpadł” przez nadmierną prędkość

Kierujący osobowym mercedesem nie tylko jechał za szybko w terenie zabudowanym i nie zastosował się do dyspozycji znaku „STOP”, ale równocześnie kierował na podwójnym gazie. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatami karnymi, natomiast za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj (23.10.2023r.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Po godzinie 20:00 mundurowi prowadzili czynności na ulicy Wojska Polskiego.

Około godziny 20:30 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h. Dodatkowo nie zastosował się do pionowego znaku drogowego B-20 „STOP”.

W trakcie czynności policjanci sprawdzili również jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38-letni mężczyzna zdecydował się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatami karnymi w wysokości 700 złotych za popełnione wykroczenia. Na jego konto dopisanych zostało 15 punktów karnych. Za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu  kara nawet 3 lat  pozbawienia wolności.