OGŁOSZENIA

Jechał niesprawnym autem i nie miał uprawnień. Zatrzymała go policja

policja, logo, maska, radiowóz, (1)

Wnioskiem do sądu zakończyła się interwencja wobec 49- latka, który dziś przed południem na drodze krajowej nr 65 poruszał się bmw, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Jak się okazało mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania, dodatkowo ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Dziś (14.12.21r.) około godz. 11:30 policjanci gołdapskiej drogówki zauważyli jadące droga krajową K-65 bmw. Auto zwróciło ich uwagę z powodu złego stanu technicznego. Pojazd miał uszkodzone i pęknięte elementy konstrukcyjne podwozia- przedni zderzak auta wręcz ciągnął się po jezdni.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Kowale Oleckie. Jak oświadczył, auto chciał zezłomować i jechał właśnie to zrobić. Nie chciał jednak wydawać pieniędzy na lawetę, więc postanowił pojechać sam, mając nadzieję, że przemknie niezauważony przez Policję.

Niestety, plan mężczyzny nie powiódł się. Na dodatek okazało się, że 49-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna stracił dowód rejestracyjny auta. Policjanci wezwali lawetę i na niej przetransportowano samochód na złomowisko.

Teraz ze swojego postępowania mężczyzna będzie tłumaczyć się przed sądem.