Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+]

Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+] źródło zdjęcia:

   Okres wakacyjny wystartował, a wraz z nim rozpoczął się sezon rowerowy. Coraz bardziej są też popularne hulajnogi i deskorolki. Na ulicach Gołdapi wzrosła liczba najmłodszych użytkowników powyższych pojazdów. Zadajmy sobie jedno ważne pytanie, ilu z nich ma założony kask na głowę?

Sporty uprawiane rekreacyjnie i wyczynowo są każdego roku przyczyną setek tysięcy lekkich, umiarkowanych, ciężkich i śmiertelnych urazów głowy. Powszechne używanie kasków ochronnych przez dzieci jeżdżące na rowerach, łyżworolkach, deskorolkach, … może w znacznym stopniu zmniejszyć liczbę wypadków śmiertelnych i ciężkość urazów głowy, do których dochodzi podczas uprawiania sportu.

Dlaczego tak ważna jest jazda w kasku?

    • Kask założony na głowie pochłania nawet do 70 % procent energii kinetycznej uderzenia i o tyle mniejszy będzie uraz powstały po wypadku.
    • Kask chroni nas przed ciężkim urazami czaszkowo-mózgowym. Brak kasku w trakcie wypadku może skutkować złamaniem kości czaszki, wgnieceniami czaszki z uszkodzeniem kory mózgowej oraz rozległymi krwawieniami podpajęczynówkowymi.
    • Kolejne potencjalne problemy, kiedy nie ochronimy naszej głowy – to wstrząśnienie mózgu a w „najlepszym wypadku” kończy się uszkodzeniem powłok czaszki, czyli ranami owłosionej skóry głowy, które potrafią być przyczyną obfitego krwotoku.
    •  Kask może chronić również części twarzoczaszki, ponieważ częściowo dystansuje głowę od podłoża podczas wypadku.

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+]
Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+]
Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+]
Jazda w kasku nie boli! [GALERIA 18+]

Źródło galerii: fb/gotowidoratowania

Komentarze    Brak komentarzy