Jazda pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 3 osoby.

Jazda pod wpływem alkoholu. Zatrzymano 3 osoby. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Oleccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie. 

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Cichy (gm. Świętajno) ok. godziny 11.30. Kierujący fordem 72-latek miał w organizmie blisko 0,4 promila alkoholu.

Drugi z nich został zatrzymany przed godz. 14 w Olecku na osiedlu Siejnik. 61-letni kierowca miał w organizmie ok. 0,5 promila alkoholu.

Ostatnim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 46-latek kierujący audi. Mężczyzna został zatrzymany ok. 15.00 po anonimowym zgłoszeniu, że jedzie slalomem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile alkoholu. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu białostockiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Pierwszym dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Pojazd, którym poruszał się ostatni mężczyzna, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło:http://olecko.wm.pl/607808,Mial-3-promile-i-wybral-sie-na-przejazdzke.html?fbclid=IwAR3HF7AA9xPOqLKu4Dl_gNigFYAN5WY60nMh057YIaG0c-pBzwMMTcEyKEA

Komentarze    Brak komentarzy