OGŁOSZENIA

Jasełka w naszej szkole…

received_716472479669561_1

Nie jest łatwo wykrzesać nadzieję w czasach pandemii…

Jednak uczniowie klas IV, V i VI wraz z Paniami – p. Bożeną Łobacz i p. Grażyną Czebanyk  udowodnili, że jest to możliwe.

Dnia 14 grudnia 2021 roku w/w  młodzież  naszej szkoły przypomniała  cud narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, który świętujemy od dwóch tysiącleci.

„Nie ma w życiu nic cenniejszego niż czas. To jak podarowanie cząstki swojego życia”. Właśnie tej obecności drugiego człowieka w trudnych i niepewnych czasach brakuje nam najbardziej. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w szkolnym zaciszu nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnych jasełek. Uczniowie zawsze stawali na wysokości zadania, udowadniając, że celebrowanie myśli o tym, że Bóg stał się człowiekiem dla nas, aby nas wkrótce zbawić, może być życiowym światłem. W czasie pandemii wszystko jest przemeblowane. Warto więc skupić się na tym, co mimo wszystko jest trwałe, że nikt z nas nie jest sam, że można się ogrzać ludzkim słowem, że prawdziwa miłość nie podlega siłom niszczącym, a pomaganie drugiemu człowiekowi w potrzebie może być sensem życia. Takie przesłanie płynie z tegorocznych jasełek. Życzymy, aby ich obejrzenie stało się duchowym przeżyciem.

                                                           Szkolne Koło Wolontariatu