Jarosław Gowin odchodzi z rządu

Jarosław Gowin odchodzi z rządu źródło zdjęcia: Na zdj. wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Fot. archiwum

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, że podaje się do dymisji. Dodał, że na stanowisko wicepremiera rekomenduje minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. 

Dymisja Jarosława Gowina ma związek w toczącym się w obozie rządowym sporem o termin wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja. Szef Porozumienia chciał ich przesunięcia z powodu epidemii koronawirusa, jego propozycja została jednak odrzucona przez PiS. – Dlatego, że nie przekonałem ich do tego podaję się do dymisji – oświadczył Gowin. Lider Porozumienia podał się do dymisji zarówno z funkcji wicepremiera, jak i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

 

„Dziś najważniejszą rzeczą jest stabilizacja i zapewnienie bezpieczeństwa – zarówno tego zdrowotnego jak i gospodarczego – Polaków. Bo to, co dziś jest podstawową troską Polaków to jest to, czy będą mieli prace, czy uzyskają pensje, czy będą mieli za co utrzymać swoje rodziny i swoje dzieci w tym trudnym czasie. I to są podstawy decyzji, którą podjęliśmy, i którą zaakceptowaliśmy, którą zarekomendował nam premier Jarosław Gowin” – oświadczyła Emilewicz.

 

Komentarze    Brak komentarzy