Jak przygotować samochód na zimę?

Jak przygotować samochód na zimę? źródło zdjęcia:

Korzystanie z samochodu zimą wiąże się z licznymi utrudnieniami. Oprócz śliskiej nawierzchni kierowcy muszą zmagać się z opadami atmosferycznymi, zimnem i szybko zapadającym zmrokiem, utrudniającym widoczność. Zimowe warunki drogowe stanowią duże wyzwanie także dla samych samochodów, które są narażone na działanie niskich temperatur, wilgoci i soli drogowej Dlatego przygotowanie samochodu do sezonu zimowego nie powinno ograniczać się jedynie do wymiany opon, ale obejmować cały samochód.

Akumulator

Kłopoty z odpaleniem auta w mroźny zimowy poranek przypominają wielu kierowcom o istnieniu instalacji elektrycznej w samochodzie. Aby uniknąć przykrego zmagania się z uruchomieniem pojazdu na mrozie, powinniśmy wcześniej zadbać o stan instalacji elektrycznej. Przed sezonem należy przede wszystkim sprawdzić napięcie w akumulatorze oraz poziom elektrolitu. 

Olej silnikowy i płyny eksploatacyjne

Przygotowanie samochodu do sezonu zimowego powinno także obejmować kontrolę wszystkich płynów eksploatacyjnych. Szczególnie ważny jest poziom i stan oleju silnikowego. W niskich temperaturach substancja smarująca gęstnieje, przez co jest gorzej rozprowadzana po elementach jednostki napędowej. Jeżeli termin wymiany oleju jest bliski, nie warto czekać do wiosny, ale wymienić olej wraz z filtrami przed nadejściem mrozów. W niskich temperaturach szczególnie ważna jest jakość płynu w chłodnicy. 

Światła i wycieraczki

Dobra widoczność to podstawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przed nadejściem intensywnych opadów atmosferycznych warto zadbać o stan wycieraczek. Gumowe pióro wycieraczki należy oczyścić przy użyciu ręcznika papierowego oraz płynu do mycia szyb. Trzeba także ocenić stan samego pióra, a w razie zauważenia pęknięć czy ubytków gumy dokonać jego wymiany. Trzeba także sprawdzić działanie świateł i wymienić wszystkie niedziałające żarówki.

 

Szeroki wybór chemii samochodowej, oraz akcesoriów samochodowych znajdziemy w ofercie sklepu DAV-CAR.

Komentarze    Brak komentarzy