Jaja, ziemniaki, martwa świnia w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego. Protest Agrounii

Jaja, ziemniaki, martwa świnia w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego. Protest Agrounii źródło zdjęcia: Fot. Facebook/Agrounia

Cztery osoby otrzymały mandaty od policji za tamowanie i zaśmiecanie ul. Mickiewicza w Warszawie w nocy – powiedział rzecznik KSP Sylwester Marczak. Rolnicy z Agrounii w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego rozrzucili na ulicy m.in. jajka, warzywa, zostawili też martwą świnię.

Rzecznik KSP Sylwester Marczak powiedział PAP, że policjanci przed godziną 1.00 w nocy z soboty na niedzielę interweniowali na ulicy Mickiewicza, która znajduje się na warszawskim Żoliborzu.

„Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył!”

Rolnicy z Agrounii w mediach społecznościowych zamieścili filmiki i zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak rolnicy zrzucają na ulicę jajka, ziemniaki, kapustę pekińską. Pozostawili też martwą świnię. Wśród protestujących widoczny jest m.in. lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Producenci mają dzisiaj bardzo duży problem rolny i z jajami i z ziemniakami. Dlatego tutaj sypiemy, to co trzeba. Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników. (…) Tu są tysiące jajek wyrzuconych, jest kapusta, której rolnicy nie mogą sprzedać. Jest też policja – mówi na nagraniu Kołodziejczak.

Jak dodał, „to wszystko dzieje się nieopodal domu” Kaczyńskiego.

 

Źródło: rmf24

Komentarze    Brak komentarzy