Ile kosztuje OC w miastach wojewódzkich?

Ile kosztuje OC w miastach wojewódzkich? źródło zdjęcia:

O tym, że doświadczeni i dobrzy kierowcy mogą liczyć na znacznie mniejszy koszt obowiązkowego OC wiadomo już od dawna. Ile jednak dokładnie wynosi różnica składki dla osoby z dobrą historią ubezpieczeniową względem OC dla młodego kierowcy? Czy zależy ona od miasta? Eksperci Ubea.pl sprawdzają, ile średnio za OC zapłacą doświadczeni i młodzi kierowcy w poszczególnych miastach wojewódzkich Polski.

Dla jakich kierowców policzono składki OC?

Przy wykorzystaniu kalkulatora OC eksperci Ubea.pl policzyli średnie składki dla trzech przykładowych kierowców:

  1. Młody kierowca – pan Tomasz jest studentem w wieku 23 lat. Właśnie zakupił swoje pierwsze auto. Nie ma jeszcze żadnej historii ubezpieczeniowej.
  2. Kierowca z niedawną szkodą – pani Aneta ma 32 lata. Jej bardzo dobrą historię ubezpieczeniową przerwała szkoda spowodowana w zeszłym roku.
  3. Kierowca bez szkód – pan Stanisław ma 42 lata i jest nauczycielem. Dzięki bezszkodowej jeździe uzbierał maksymalne zniżki na OC.

W analizie Ubea.pl założono, że każdy z kierowców użytkuje kupioną w 2020 r. Skodę Fabię III Kombi (1.2 TSI Style, 90 KM). Auto pochodzi z 2015 r. i ma przebieg 80 000 km. Samochód będzie wykorzystywany jedynie do celów prywatnych.

Ceny OC policzono 6 października 2020 r., a ubezpieczenie obowiązuje od 20 października.

Przeprowadzając przykładowe kalkulacje, eksperci Ubea.pl policzyli, jak zmienia się cena OC dla tych kierowców w zależności od miejsca zamieszkania. W analizie uwzględniono wszystkie miasta wojewódzkie.

 

Jeden rzut oka na powyższą tabelę pozwala stwierdzić, że doświadczony i bezszkodowy kierowca zapłaci o wiele mniej za OC.

Roczna oszczędność na OC względem ceny ubezpieczenia dla młodego kierowcy wynosi w zależności od miasta 64% – 67%. Widać zatem spójną politykę ubezpieczycieli – zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Należy jednak pamiętać, że analiza Ubea.pl pokazuje uśrednione składki OC. Konkretny kierowca może znaleźć dla swojego auta znacznie korzystniejszą ofertę. Zawsze więc warto porównać ceny w kalkulatorze OC i przekonać się, czy zapłacisz mniej niż typowy kierowca z Twojego miasta

 

Szukasz najkorzystniejszej oferty OC? Kliknij —> www.jozef-misiewicz-goldap

 

Źródło: ubea.pl

Komentarze    Brak komentarzy