OGŁOSZENIA

III Zlot Gołdapskich Morsów, dzień II [FOTORELACJA]

default

Dzisiaj (01 marca)  rozpoczął się 2 dzień III Zlotu Gołdapskich Morsów.

Uczestnicy zaczęli od parady przez Promenadę Zdrojową. O godzinie 12:00 wszyscy zainteresowani spotkali się na Placu Zwycięstwa, gdzie oficjalnie otworzyli kolejny dzień wydarzenia prezentując piosenkę tematyczną- o Gołdapi i o morsach.

Około godziny 12:30 odbyły się występy artystyczne w których wykonawcy mogli popisać się swoimi umiejętnościami.

Następnie zostały zorganizowane zawody sportowe oraz różnego rodzaju zabawy. Był to między innymi bieg damko-męski wokół fontanny, rzut piłeczką w morsa, malowanie morsów oraz przepychanie Jeepa na czas.

Uczestnicy mieli okazję rownież zrobić sobie zdjęcie z bronią ASG czy zobaczyć kolekcję znalezisk ARCHEO.

Korzystając z okazji grupa pasjonatów motoryzacyjnych 2speed.pl postanowiła zorganizować dzisiaj spot motoryzacyjny, któremu przyświecał cel charytatywny. 

Z tego powodu wielką uwagę przyciągnęły motocykle, buggy oraz klasyczne zabytkowe samochody. Uczestnicy mogli posłuchać brzmienia aut, zajrzeć do środka jak i wylicytować przejazd autem aby następnie wrzucić wylicytowaną kwotę do puszki dla chorego chłopca.

Julek to malutki, waleczny chłopiec, który zmaga się z Neuroblastomą IV stopnia. Koszty leczenia są absurdalnie wysokie. Nasza mała społeczność po raz kolejny udowodniła, że razem możemy więcej. Mieszkańcy zapytani o nastroje panujące na wydarzeniu byli pozytywnie zaskoczeni z tak licznie przybyłych uczestników.

Ponieważ Gołdap w tym dniu odwiedzili mieszkańcy Ełku, Grajewa, Suwałk, Olsztyna, Warszawy, Krakowa, a nawet UWAGA.. Niemiec i Finlandii!

Wielką uwagę uczestników wydarzenia przyciągnęły również ,,zawody w łapaniu wody”. Uczestnicy zabawy mieli za zadanie w jak najszybszym czasie wypełnić całe wiaderko wodą z gołdapskiej fontanny.

Jak na morsów przystało.. Nie obyło się bez zabawy i kąpieli w gołdapskiej fontannie.

Około godziny 15 uczestnicy przemieścili się na Piękną Górę w celu integracji oraz przebiegu dalszych atrakcji. Właśnie tam zostały zrealizowane wylosowane przejazdy autami. Ciekawą atrakcją okazał się również park linowy w którym uczestnicy mogli popisać się swoją siłą fizyczną i koordynacją. Wielkie zainteresowanie wśród morsów wzbudziła oczywiście  możliwość kąpieli w stawie.

Trzeci dzień rozpocznie się już jutro około godziny 10:00 zwiedzaniem Wieży Widokowej. W planie jest również wycieczka z grupą Archeo, odwiedziny w gołdapskich muzeum, wodny tor przeszkód oraz wiele innych atrakcji!

Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do udziału w wydarzeniu  !!