OGŁOSZENIA

III Bieg po Zdrowie – Gołdapska Nocna Dycha za nami!

W sobotę (26 sierpnia) Ośrodek Sportu I rekreacji w Gołdapi zorganizował III Bieg po Zdrowie – Gołdapska Nocna Dycha.

Zawodników przywitał Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz z Wojewodą Warmińso-Mazurskim Arturem Chojeckim, generałem broni Markiem Sokołowskim, Zastępcą Burmistrza Joanną Łabanowską oraz Dowódcą 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotnibczego pułkownikiem Tomaszem Sawczukiem. Gościem specjalnym był Marcin Lewandowski – Olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata, Europy, który na mecie wręczał każdemu z zawodników pamiątkowy medal.

Najszybszym zawodnikiem na dystansie 5km okazał się Jacek Hrynko z Orzysza, który trasę pokonał w czasie 00:16;49, najszybszą wśród Pań była Magdalena Dziekońsa z Giżycka, która trasę pokonała w czasie 00:18:56.

W biegu głównym na dystansie 10km najszybciej trasę pokonał Vitalii Kuznetsov w 31 minut i 39 sekund, a wśród zawodniczek najszybszą była Joanna Konopko z Suwałk, która trasę pokonała w czasie 37 minut i 55 sekund.