OGŁOSZENIA

I Zawody w Wyciskaniu Sztangi pod patronatem Wójta w Baniach Mazurskich

DSC05847

W minioną sobotę (5 luteg 2022 r.) w Baniach Mazurskich odbyły się, pierwsze w historii gminy, zawody w wyciskaniu sztangi leżąc, które swoim patronatem objął wójt gminy Banie Mazurskie, Łukasz Kuliś.

Impreza rozpoczęła się od części wprowadzającej, podczas której swoje przemówienie do zgromadzonych w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich, mieszkańców wygłosił wójt Łukasz Kuliś. Następnie organizator wydarzenia, Pan Patryk Skrecz, objaśnił wszystkim regulamin i zasady obowiązujące w trakcie zmagań.

Sportowcy mieli do dyspozycji odpowiednią ilość profesjonalnego sprzętu.

Nad prawidłowym podnoszeniu ciężarów czuwał licencjonowany sędzia. Zadbano również o spikera, który sprawił, że zawody przebiegały znacznie sprawniej.

Do zawodów oprócz kilku mieszkańców powiatu gołdapskiego, przystąpili również zawodnicy z miejsc oddalonych o setki kilometrów. O ich poziomie świadczyły wyniki. Jednemu z uczestników udało się wycisnąć 210 kilogramów.

Na każdego z biorących udział w zmaganiach czekały nagrody, które zapewniła Gmina Banie Mazurskie za sprawą objęcia wydarzenia Patronatem Wójta Gminy Banie Mazurskie.

 

Źródło: http://gminabaniemazurskie.pl/i-zawody-w-wyciskaniu-sztangi-lezac-pod-patronatem-wojta/