OGŁOSZENIA

I Maraton Leszczowy za nami !

 
W weekend (18-19.06 br.) odbyły się 24-godzinne drużynowe zawody wędkarskie ,,Maraton Leszczowy Gołdap 2022″ o puchar prezesa Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki
 
Zbiórka zapisanych drużyn i losowanie stanowisk odbyło się w sobotę (18.06.br.) o godzinie 15:00  przy plaży ,,Leśnego Zakątka”.
 
Na starcie 24-godzinnych zmagań zameldowało się 16 dwuosobowych zespołów z różnych regionów Polski, m.in. z: Olsztyna, Gdańska, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Suwałk, oraz oczywiście z Gołdapi.
 
Po krótkiej przemowie prezesa koła, rozpoczęło się losowanie stanowisk, drużyny udały się na wylosowane miejsca, po czym rozpoczęły długą rywalizację, polegającą na odłowieniu jak największej ilości leszcza i krąpia (inne ryby nie liczyły się do punktacji).
 
Na początku zmagań ryba nie chciała zbyt dobrze współpracować, choć kilka ekip nie narzekało na brak zajęcia, w późniejszym etapie niemal wszystkie drużyny miały co robić i do samego końca zawodów walka o zwycięstwo i podium ważyła się dosłownie na żyletki (leszczowe).
 
Po zsumowaniu wyników (złowione ryby ważyliśmy w kilkugodzinnych odstępach) wyłoniliśmy zwycięzców zawodów, a ryby zostały odebrane przez Dyrektora Zakładu Rybackiego PZW w Olecku Pawła Matyjewicza.
 
W sumie złowionych zostało prawie 220 kg leszczowego gatunku, a zwyciężyła drużyna Bartosza Krupińskiego (Gołdapianina, reprezentującego Olsztyn) z wynikiem 40,86 kg, II miejsce przypadło drużynie Bartosza Buraczewskiego (Gołdap) – 36,51 kg, a trzecie dla Artura Sieciarka (Hajnówka) – 35,53 kg.
 
Największą rybę zawodów – leszcza o wadze 2,29 kg złowiła drużyna z III miejsca (największe ryby zostały wypuszczone).
 
Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
 
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym zawodnikom, że pomimo towarzyszącego przez II dzień zmagań upału, wytrwali do końca zawodów.
 
Poniżej klasyfikacja uwzględniająca dziesięć pierwszych miejsc (podani kapitanowie drużyn):
 
  • I – Krupiński Bartosz
  • II – Buraczewski Bartosz
  • III – Sieciarek Artur
  • IV – Buraczewski Michał
  • V – Dojlido Damian
  • VI – Szczerba Krystyna
  • VII -Grzęda Dominik
  • VIII – Paulakowski Adrian
  • IX – Putra Karol
  • X – Nierwiński Andrzej
 
Zarząd Koła dziękuje serdecznie sponsorom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tych pierwszych nietypowych zawodów, szczególne podziękowania kierujemy w stronę:
 
Sekretarza Głównej Komisji Rewizyjnej PZW Krzysztofa Krysteckiego,
„Sklepu Wędkarz” Tomasza Wesołowskiego,
Kompleksu Wypoczynkowego „Leśny Zakątek” Zdzisława i Mirosławy Galińskich,
„RBB Jaja z Mazur” Roberta Buczyńskiego.
 
„I Maraton Leszczowy” był dla nas wielką niewiadomą, nie wiedzieliśmy do końca czy uda nam się go sfinalizować, mamy nadzieję, że pomimo kilku niedociągnięć, za które przepraszamy, sprostaliśmy zadaniu i w kolejnych latach powrócimy do kontynuowania tej imprezy. Kto wie, może będziemy organizowali tego typu zawody cyklicznie – czas pokaże.
 
Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na kolejnych zawodach!!!
 
 
Michał Buraczewski
Rostek, Rawinis
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwia
Niebo w Gębie
Drzewka Perfekt Abies
Proniek
Rol-Masz
Eko-pal