OGŁOSZENIA

Gołdapski policjant w czasie wolnym udzielił pomocy poszkodowanej w wypadku

W miniony piątek funkcjonariusz  Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wracając do domu najechał na miejsce zdarzenia drogowego. Jeden z pojazdów dachował, a obok leżała nieprzytomna kobieta. Mundurowy natychmiast ruszył w kierunku poszkodowanej i udzielił niezbędnej pomocy. Wspólnie z żoną zadbał o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Ratowanie ludzkiego życia i pomaganie osobom będącym w potrzebie jest wpisane w codzienną służbę. Niewątpliwie każda taka sytuacja daje satysfakcję oraz motywuje do dalszego działania. Godną naśladowania postawą wykazał się mł. asp. Mariusz Sienkiewicz – policjant Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Mundurowy w czasie wolnym od służby, będąc świadkiem wypadku drogowego natychmiast ruszył z pomocą uczestnikom zdarzenia.

W piątek (10.11.2023r.) ok. godz. 16:30 gołdapski policjant jechał samochodem z żoną drogą krajową nr 65, gdy nagle zauważył uszkodzone w wyniku zdarzenia drogowego auta. Jeden z nich znajdował się na dachu.

Mundurowy zjechał na pobocze i pospieszył z pomocą. Policjant przy pomocy świadków zdarzenia powiadomił służby, a jednocześnie osobiście zadbał o nieprzytomną poszkodowaną, udzielając jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki szybkiej reakcji i fachowej pomocy gołdapskiego funkcjonariusza kobieta odzyskała przytomność. W tym samym czasie żona policjanta zadbała o bezpieczeństwo drugiego uczestnika zdarzenia, który będąc w szoku chodził po jezdni stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Kobieta wręczyła mężczyźnie kamizelkę odblaskową, a następnie dbała o to, aby  nie oddalił się z miejsca do czasu przyjazdu służb.

Nadrzędnym celem każdego funkcjonariusza jest pomoc drugiemu człowiekowi, jednak postawa mł. asp. Mariusz Sienkiewicza zasługuje na szczególne uznanie. Gołdapski mundurowy już nie po raz pierwszy udowadnia, że niesienie pomocy i reagowanie w sytuacjach zagrożenia jest dla niego reakcją naturalną.

Tylko w ostatnim czasie, dzięki jego szybkiej reakcji, dwie osoby trafiły pod opiekę specjalistów. Warto  wspomnieć, że mł. asp. Mariusz Sienkiewicz podczas tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego został laureatem w konkurencji indywidualnej z pierwszej pomocy przedmedycznej. Teraz, w życiu codziennym, udowadnia, że tytuł ten otrzymał zasłużenie.