OGŁOSZENIA

Gołdapski Flash Zone w projekcie ERASMUSA

IMG_20200723_213345

Dom Kultury w Gołdapi jest partnerem w projekcie nr 2021-1-BE05- KA151-YOU-000018692 w ramach którego odbędzie się wymiana młodzieżowa pt. „Swipe Up”.

Projekt realizowany jest ze środków programu ERASMUS +. Koordynatorem projektu jest belgijska Organizacja KONING KEVIN z 30 tysięcznego Kessel-Lo – dzielnicy miasta Leuven w Brabancji Flamandzkiej. Organizacja ta zajmuje się szeroko rozumianą     animacją grup społecznych poprzez teatr uliczny, kuglarstwo, międzynarodową animację kulturową. Do partnerstwa zaproszono także Közgazdasági Politechnikum – niezależną, niepaństwową szkołę średnią ze stolicy Węgier – Budapesztu.

Podczas wymiany, młodzież biorąca udział w projekcie będzie przedstawiała swoje umiejętności i wymieniała się doświadczeniami w pracy zespołowej i indywidualnej z dziedziny kuglarstwa i animacji społecznej.

Łącznie grupa projektowa będzie liczyła 30 osób, w tym: z Belgii – 2 liderów i 9 uczestników, z Polski – 2 liderów i 7 uczestników oraz z Węgier – 2 liderów i 8 uczestników.

W wymianie weźmie udział młodzież w wieku 13 – 17 lat. Gołdapski Teatr Ognia FLASH ZONE pojedzie do Brukseli, aby poznać kulturę innych państw i wymienić się umiejętnościami i doświadczeniami we współpracy ze środowiskiem lokalnym poprzez różnego rodzaju zajęcia.