OGŁOSZENIA

Gołdapski Flash Zone w Brukseli

2542

Młodzież z Teatru Ognia Flash Zone działającego w Pracowni Tańca Domu Kultury w Gołdapi, bierze udział w  wymianie młodzieży w ramach projektu
pt: „Swipe Up”.

Od poniedziałku członkowie Flash Zone wraz z instruktorem – Mirosławem Bobrowskim, wspólnie z kolegami z Belgii i Niemiec biorą udział w warsztatach i spotkaniach integracyjnych, a także zwiedzają Brukselę.

Dom Kultury w Gołdapi jest partnerem w projekcie nr 2021-1-BE05- KA151-YOU-000018692, w ramach którego odbywa się wymiana młodzieżowa pt. „Swipe Up”.

Koordynatorem projektu jest belgijska Organizacja KONING KEVIN z 30 tysięcznego Kessel-Lo – dzielnicy miasta Leuven w Brabancji Flamandzkiej.

Organizacja ta zajmuje się szeroko rozumianą animacją grup społecznych poprzez teatr uliczny, kuglarstwo, międzynarodową animację kulturową. Do partnerstwa zaproszono także Közgazdasági Politechnikum – niezależną, niepaństwową szkołę średnią ze stolicy Węgier – Budapesztu.

Podczas wymiany, młodzież biorąca udział w projekcie przedstawia swoje umiejętności i wymienia się doświadczeniami w pracy zespołowej i indywidualnej z dziedziny kuglarstwa i animacji społecznej.

Projekt realizowany jest ze środków programu ERASMUS +.

Celem projektu jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.