OGŁOSZENIA

Gołdapski finał województwa dziewcząt i chłopców w siatkówce plażowej

289185912_2333285840146002_7133866142322325164_n (1)
We wtorek, 14 czerwca na Plaży Miejskiej w Gołdapi przy bardzo zmiennej pogodzie odbył się Finał Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.
 
Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Gołdapskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: starosta gołdapski – Marzanna Wardziejewska i dyrektor OSiR – Zbigniew Konobrocki.
 
Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn żeńskich oraz siedem drużyn męskich, które zagrały systemem „brazylijskim”. Łącznie rozegrano aż 22 mecze.
 
W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Sportowych z Ełku, która w finale pokonała 2:0 – Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Lidzbarka Warmińskiego.
 
W walce o trzecie miejsce reprezentantki LO Gołdap (Julia Skiba, Oliwia Suchocka i Wiktoria Wierzbołowicz) uległy 0:2 – ZS nr 2 Szczytno. Na miejscu 5-6. zawody ukończyła drużyna ZSZ Gołdap (Martyna Banach, Patrycja Szocik).
 
W turnieju chłopców pierwsze miejsce zajęli siatkarze Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi (Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Jakub Szułczyński), którzy w finale pokonali 2:0 – ZS nr 3 Szczytno. Natomiast Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi (Piotr Górski, Kamil Jabłoński i Dominik Wawrukiewicz) pokonał 2:1 – II LO Giżycko i zajął w mistrzostwach trzecie miejsce.
 
Najlepsze zespoły otrzymały puchary, trzy najlepsze medale i pamiątkowe dyplomy. Statuetkami oraz prezentami nagrodzono również najlepszych na piasku – Wiktorię Surażyńską (ZSS Ełk) i Michała Ostrowskiego (LO Gołdap). Na wszystkich czekały kanapki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
 
Mecze sędziowali: Waldemar Rusak i Bartosz Mikielski. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jejer. W organizację imprezy włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi oraz Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.