OGŁOSZENIA

Gołdapscy tancerze w Suwalskich Prezentacjach Artystycznych MARZEŃTAŃCE 2022

276018884_2258563444284909_6443153120429397098_n
21 marca 2022 r. cztery grupy Akro Dance z pracowni tańca Dom Kultury w Gołdapi prowadzonej przez Mirosława Bobrowskiego uczestniczyły w Suwalskich Prezentacjach Artystycznych MARZEŃTAŃCE 2022.
 
Było to cykliczne wydarzenie taneczne, w którym uczestniczyła młodzież między innymi z Suwałk, Starego Folwarku, Krzywego, Ełku, Augustowa, Sejn i Gołdapi.
Wśród występujących artystów byli ci najmłodsi z przedszkoli, jak i dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich oraz reprezentanci różnych jednostek kultury.
 
Wszystko odbyło się w Suwalskim Ośrodku Kultury na scenie głównej i przy pełnej widowni, mogącej pomieścić 600 osób. Widzami byli uczniowie różnych suwalskich szkół, którzy przyszli oglądać zmagania tancerzy z całego regionu.
Nasz Dom Kultury reprezentowany był przez:
 
AKRO DANCE I w składzie: Kasia, Zosia, Hania i Nikola. Przedstawiły one choreografię pod tytułem IMPULS.
AKRO DANCE II – czyli Inga i Laura zatańczyły PRZYJAŹŃ.
AKRO DANCE III tworzą Blanka, Inga oraz Nadia, które przedstawiły się w utworze ZEGARY.
AKRO DANCE IV – Maja, Weronika i Roksana pokazały się jako DIAMENTY.
 
Nasze występy odebrane były przez publiczność bardzo pozytywnie. Za każdym razem w różnych układach brawami nagradzane były salta, przejścia do przodu i tyłu, gwiazdy, szpagaty i pozostałe figury tworzące choreografie. Dla większości z naszej dwunastoosobowej grupy był to debiut i lekki stres przed występem, ale po pierwszych taktach muzyki stres mijał i prezentowane były umiejętności poparte wcześniejszą pracą.