OGŁOSZENIA

Gołdapscy strażacy zwycięzcami IV Turnieju Piłki Nożnej !

Projekt bez tytułu

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi okazali się najlepsi podczas IV Turnieju Piłki Nożnej na trawie o Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, który został rozegrany 31 sierpnia 2022 roku na terenie boisk piłkarskich Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 17 zespołów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe PSP województwa warmińsko–mazurskiego (Bartoszyce, Braniewo, Ełk, Elbląg, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Ostróda, Szczytno, Węgorzewo).

Sportowcy zostali podzieleni na 4 grupy, z których do dalszej części rozgrywek awansowały po 2 najlepsze zespoły. Przez fazę grupową reprezentacja KP PSP w Gołdapi przeszłą jak „burza”, zwyciężając wszystkie mecze i nie tracąc przy tym, ani jednej bramki.

W ćwierćfinale piłkarze z Gołdapi zmierzyli się z drużyną z KM PSP w Olsztynie, wygrywając to spotkanie 3:2. Mecz półfinałowy to starcie gołdapskich strażaków z kadrą KM PSP w Elblągu, w którym zawodnicy z Gołdapi pokonali przeciwników 4:2. W meczu o 3. miejsce rywalizowały ze sobą zespoły z Bartoszyc i Elbląga. Ostatecznie lepsza okazała się drużyna z KP PSP w Bartoszycach, która zwyciężyła 4:1. Finał zawodów to zmagania sportowe strażaków z Iławy i (oczywiście) Gołdapi. 

Najlepszym zespołem Turnieju została reprezentacja gołdapskich piłkarzy, która wygrała ten pojedynek 4:0 i zdobyła Puchar Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Królem strzelców mistrzostw został Grzegorz Miecznik z Elbląga (9 bramek), najlepszym bramkarzem wybrano Krystiana Kraszewskiego z Iławy, a statuetkę za najlepszego zawodnika odebrał Dawid Paszkowski z Gołdapi.

Rozgrywki przebiegały w atmosferze fair play, a podczas meczów dało się zauważyć wysoki poziom przygotowania piłkarskiego prezentowany przez graczy. Imprezie sportowej przyglądali się kibice piłki nożnej, co z całą pewnością motywowało strażaków do zaciętej rywalizacji.

Klasyfikacja najlepszych drużyn Turnieju:

  1. miejsce – KP PSP w Gołdapi,
  2. miejsce – KP PSP w Iławie,
  3. miejsce – KP PSP w Bartoszycach,
  4. miejsce – KM PSP w Elblągu.

 

Puchary, medale, statuetki i pamiątkowe dyplomy wręczał strażakom Zastępca Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Ostrowski, Komendant Powiatowy PSP w Gołdapi st. bryg. Wojciech Szczepanik oraz Wicestarosta Gołdapski Pan Andrzej Ciołek.