OGŁOSZENIA

Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejne 5 poszukiwanych osób!

Projekt bez tytułu - 2023-02-15T115407.610

Tylko w ciągu dwóch dni gołdapscy policjanci zrealizowali poszukiwania pięciu osób. Podstawą do wykonania tych czynności były nakazy doprowadzenia do wskazanych zakładów prawnej izolacji.

Każdy z poszukiwanych „wpadł” w różnych okolicznościach. Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy mężczyźni trafili do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Gołdapscy policjanci cyklicznie prowadzą działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mundurowi na podstawie zebranych informacji sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Często ujawniają osobę poszukiwaną w trakcie podjętej interwencji czy kontroli drogowej.

Pierwszego z poszukiwanych policjanci zatrzymali w poniedziałek (13.02.2023r.) we wczesnych godzinach rannych. Funkcjonariusze udali się pod adres zamieszkania, gdzie według ich wiedzy miał przebywać poszukiwany. Na miejscu nie zastali mężczyzny, którego szukali. Drzwi mieszkania otworzył im kolega poszukiwanego.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę, lecz wtedy okazało się, że 17-latek przebywający gościnnie w mieszkaniu również jest osobą poszukiwaną. Funkcjonariusze ustalili, że nastolatek przebywa na ucieczce z placówki wychowawczej. Zgodnie z dyspozycją Sądu Rejonowego w Wejherowie, 17-latek został odwieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Augustowie.

Tego samego dnia, o godzinie 13:30 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Był nim 38-letni gołdapianin, który jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Kolejni poszukiwani zostali zatrzymani we wtorek (14.02.2023r.). Kilkadziesiąt minut po godz. 9:00 policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Tam, pod ustalonym adresem zamieszkania zastali poszukiwanego 53-latka.

Mężczyzna miał zasądzoną karę pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 9 miesięcy.

Również we wtorek, o godz. 11:35 w jednej z miejscowości gminy Gołdap, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 57-letniego mężczyznę. Sąd wydał wyrok skazujący go na karę blisko 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Ostatni z poszukiwanych został zatrzymany tego samego dnia po godz. 14:00 podczas interwencji domowej w jednym z mieszkań w Gołdapi. Wtedy to kobieta zaalarmowała o pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy partner wtargnął do mieszkania i wszczął awanturę. Policjanci natychmiast udali się na miejsce.

Tam, podczas legitymowania, okazało się, że 43-letni awanturnik jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy. Mężczyzna miał zasądzoną karę za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Następnie poszukiwany został odwieziony do aresztu śledczego gdzie odbędzie zasądzoną kary.