OGŁOSZENIA

Gołdapscy policjanci wystosowali apel do wiernych po niedzielnych mszach świętych

1665387838927

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zorganizowali działania prewencyjne skierowane przeciwko oszustom.

Przygotowali i osobiście wystosowali ważny apel do wiernych po zakończonych, niedzielnych mszach świętych.

Oszuści wyłudzający pieniądze są cały czas aktywni. Wymyślają coraz to nowsze metody i wykorzystują naiwność obywateli. Statystyki w tej kategorii przestępstw są zatrważające.

Od początku 2022 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przyjęli aż 63 zawiadomienia o przestępstwach różnego rodzaju oszustw.

W wyniku bezwzględnego działania sprawców ofiary tych zgłoszeń straciły oszczędności szacowane na kilkaset tysięcy złotych. To bardzo duże sumy i przypadki tylko z naszego powiatu. Dostrzegając potrzebę informowania o zagrożeniach i zapobiegania takim procederom gołdapscy policjanci postanowili podjąć kolejne działania prewencyjne.

Dzięki uprzejmości księży proboszczów, w trzech parafiach policjanci wystosowali do wiernych bardzo ważny apel.

Mundurowi przybliżyli osobom zgromadzonym na mszy problematykę związaną z oszustwami na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, „na pracownika banku”, „na blika”, a także prosili o czujność w przypadku otrzymania propozycji wzbogacenia się lub wszelkiego rodzaju promocji.

Zwracali się z prośbą o weryfikowanie telefonów, nie klikanie w nieznane linki.