OGŁOSZENIA

Gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci na obozach i koloniach !

1656859722912

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi współpracując z innymi służbami odwiedzają uczestników obozów harcerskich, kolonii oraz półkolonii przebywających na terenie naszego regionu.

Policjanci sprawdzają miejsca wypoczynku pod kątem bezpieczeństwa, rozmawiają z dziećmi i młodzieżą na temat możliwych niebezpieczeństw i udzielają wskazówek na temat prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia.

Wraz z trwającymi wakacjami policjanci gołdapskiej komendy cały czas realizują zadania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi wspólnie ze strażakami oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gołdapi sprawdzają jak wyglądają miejsca, gdzie odbywają się różnego rodzaju zajęcia wakacyjne i radzą jak bezpiecznie spędzać czas. W te wakacje policjanci spotkali się już 7 razy z uczestnikami letniego wypoczynku, a wiele takich wizyt w tym sezonie jeszcze przed nami!

We wtorek, 28 czerwca br., policjantka wraz z pracownikami sanepidu spotkała się z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na koloniach oraz półkoloniach w miejscowych ośrodkach wypoczynkowych. Podczas wizyt przeprowadzono pogadankę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji.

Funkcjonariuszka przypominała o najważniejszych zasadach odpowiedniego zachowania w lesie, nad wodą, jak również podczas innych aktywności na świeżym powietrzu. Przypominała o zachowaniu zgodnym z prawem, zwiększając świadomość wypoczywających na temat możliwych zagrożeń.

W kolejnych dniach, 1 i 5 lipca br., mł asp. Anna Kowalewska oraz mł. asp. Damian Piotrowski wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Gołdapi udali się do obozu harcerskiego przebywającego w Rakówku (gmina Dubeninki) oraz w Ziemianach nad Jeziorem Seniorita (gmina Banie Mazurskie). Łącznie wypoczywa tam 60 zuchów oraz harcerzy.

Dzielnicowi i strażacy w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa na terenie obu obozowisk sprawdzili warunki pobytu dzieci i młodzieży, w tym właściwe przygotowanie organizatorów.

Gołdapscy stróże prawa informowali młodzież jak należy zachować się w przypadku napotkanych niebezpieczeństw, co należy zrobić gdy zostanie ogłoszony alarm związany ze złymi warunkami atmosferycznymi czy też wystąpieniem pożaru lub innego zagrożenia. Policjanci zanotowali numery kontaktowe do kierowników i opiekunów obozów, jak również przekazali wypoczywającym numer telefonu do tutejszej komendy Policji.

Istotnym elementem kontroli miejsca przebywania zuchów było zorganizowanie próbnej ewakuacji, która przebiegła wzorowo!

Na koniec spotkania policjanci wręczyli dzieciom i młodzieży ulotki tematyczne oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie pod nazwą: „Artystyczny przeWODNIK”, organizowanym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.