OGŁOSZENIA

Gołdapscy policjanci zatrzymali pięciu poszukiwanych

Kolejne osoby ukrywające się przed odbyciem kary zostały zatrzymane przez gołdapskich funkcjonariuszy. Jeden z zatrzymanych sam postanowił stawić się na komendzie. Mężczyzna miał dość ciągłego niepokoju, unikania kontaktu z mundurowymi i ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości.

W piątek (24.02.2023r.) o godz. 19:30 do gołdapskiej komendy stawił się 32-letni poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i unikał kontaktu z funkcjonariuszami. Tego dnia postanowił sam zgłosić się do komendy. Jak sam stwierdził nie miał już siły oglądać się za siebie i chce odbyć zasądzoną karę. Mężczyzna został sprawdzony w policyjnych bazach informatycznych, co potwierdziło fakt figurowania jako osoba poszukiwana. Gołdapianin został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnego dnia przewieziony do aresztu śledczego.

Tego samego dnia o godz. 22:00 w Gołdapi na ulicy Wojska Polskiego, policjanci prewencji zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną. Zgodnie z dyspozycją sądu, 25-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności za oszustwa.

W niedzielę (26.02.2023r.) w ręce gołdapskich policjantów wpadło kolejnych trzech poszukiwanych. Jako pierwszy w gronie zatrzymanych znalazł się 27-letni mężczyzna, który zgodnie z dyspozycją sądu za nieopłacone kary grzywny w odosobnieniu miał odbyć kilka dni.

Kolejno na listę osób zatrzymanych trafił 38-latek zatrzymany na jednej z ulic w Gołdapi. Na mężczyźnie ciążyły aż trzy nakazy wydane przez sąd rejonowy w Olecku. Mężczyzna musi odpokutować karę ponad 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Ostatni z poszukiwanych to 27-letni gołdapianin. Zgodnie z wydaną podstawą poszukiwań został doprowadzony do najbliższego aresztu śledczego, gdzie za popełnione przestępstwo odbędzie karę pozbawienia wolności.