OGŁOSZENIA

Gołdapscy harcerze sadzili las !

279653634_2297171957090724_3498634263529331160_n
Jeden z punktów Prawa Harcerskiego brzmi „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”.
 
W lesie harcerze spędzają wiele czasu podczas zbiórek i gier terenowych. Stąd czerpią dobrą energię. Wiedzą, jak duże znaczenie mają ekosystemy leśne, m.in. jako źródło tlenu, absorbcja tlenku węgla (IV) i innych zanieczyszczeń, jako tereny retencji wody, czy ostoja zwierząt.
 
Tym chętniej harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi, w sobotę (7 maja 2022r.) wzięli udział w akcji sadzenia lasu.
 
Opiekę nad harcerzami sprawowały drużynowa oraz druhna Patrycja Dulewicz. Leśnicy i rodzice dowieźli harcerzy do Puszczy Rominckiej. Od pracowników Nadleśnictwa otrzymali oni kostury i sadzonki. Na przygotowanym śródleśnym poletku dzieci i młodzież wspólnie z leśnikami sadzili świerki.
 
Podczas krótkiej przerwy każdy mógł upiec kiełbaskę na ognisku i zregenerować siły. W trakcie dołączył Pan nadleśniczy Daniel Chochulski, który razem z harcerzami sadził las.
 
Akcję zorganizowało Nadleśnictwo Gołdap. Dziękujemy kierownictwu Nadleśnictwa Gołdap, panu Danielowi Chochulskiemu i pani Marzannie Konieczny za zorganizowanie akcji sadzenia lasu i zaproszenie do niej harcerzy z 2WDH „Aves”.
 
Małgorzata Wojciechowska-Gutowska