OGŁOSZENIA

Gołdapianin zagrał w kolejnej produkcji Netflixa!

Zdjecie1 (1)

Mieszkaniec naszego miasta Rafał Iwaniuk odnosi coraz większe sukcesy zawodowe. 

W środę (26.10.2022) na platformie Netflix pojawił się polski horror, pt. „Ostatnia Wieczerza”. Wyreżyserował go Bartosz M. Kowalski czyli jeden z  najoryginalniejszych reżyserów w Polsce. Kojarzyć możecie go z produkcji: „Niepowstrzymani”, „Plac zabaw”, „Zacisze”, dwie części „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Choć film nie był głośno zapowiadany ani reklamowany wywołał duże zainteresowanie wśród widzów i krytyków. 

Pan Rafał Iwaniuk, który od kilku lat funkcjonuje w środowisku aktorskim zagrał w tej produkcji Brata Dawida- członka mrocznego klasztoru. 

Z całą pewnością tę rolę można uznać za duży sukces Pana Rafała. Nie tylko zagrał u boku wspaniałych aktorów, ale udało mu się zagrać w produkcji wspólnie ze swoim idolem.  

” Olaf Lubaszenko od dawien dawna mój Idol i jeden z kilku aktorów, których grę podpatruję, koduję i staram się naśladować…wybierać z jego kunsztu to co może mieć pozytywny wpływ na moją grę i moje ”czucie postaci” przed kamerą… Uważam że najlepszą szkołą i nauką jest praktyka, gra przed kamerą i podpatrywanie najlepszych z najlepszych, czytaj Olaf 😊. To był dla mnie zaszczyt zagrać wspólnie w tej Produkcji i być tak blisko kogoś kto już za życia jest ikoną polskiego kina. Olafie dziękuję za cenne wskazówki, rozmowy przy kawie i czas który mi poświęciłeś. „-  napisał na swoim facebookowym profilu.

„Ostatnia wieczerza” przenosi widza do Polski z 1987 roku. Młody milicjant Marek prowadzi śledztwo w związku z zaginięciami kilku kobiet. W sprawę mogą być zamieszani mnisi z klasztoru położonego na odludziu. Bohater pod przykrywką duchownego przybywa do klasztoru, aby zinfiltrować jego mieszkańców. Nie ma pojęcia, jak mroczną prawdę odkryje na miejscu. 

Rozwój kariery P. Rafała możemy obserwować już od kilkunastu lat.

Pierwszy raz na dużym ekranie mogliśmy oglądać go już w 2009 roku w filmie „Wojna Polsko-Ruska” gdzie wcielił się w rolę ochroniarza. 

Z biegiem lat zaczął pojawiać się w coraz większych polskich produkcjach. m.in.: 

 • ” WKRĘCENI” 2013
 • ” LISTY DO M 2″ 2015
 • DISCO POLO” 2016
 • ” PODATEK OD MIŁOŚCI” 2018
 • ” CAŁE SZCZĘŚCIE” 2019
 • ” UNDERDOG” 2019
 • ” ASYMETRIA” 2020
 • ” 365 DNI” 2020/2022 

 

Zagrał również epizodyczne role w serialach: 

 • ” PUŁAPKA”
 • ” ODWRÓCENI. OJCOWIE I CÓRKI”
 • ” MAŁY ZGON”
 • ” UKŁAD” 

 

To tylko kilka z wielu produkcji, w jakich wziął udział. 

Z każdą kolejną, możemy obserwować jak na naszych oczach osiąga sukcesy, rozwija się i nabiera doświadczenia. Jego początkowo małe i epizodyczne role zmieniają się w odgrywanie coraz bardziej znaczących postaci. 

Obecnie aktor prezentuje swoje umiejętności na deskach teatrów w całej Polsce.

Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy i życzymy nieustannych sukcesów oraz spełnienia w życiu zawodowym i osobistym !

A państwa serdecznie zapraszamy do oglądania produkcji z udziałem mieszkańca naszego miasta. Zapewniamy, że warto.