OGŁOSZENIA

Gołdapianie w II Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce

268603681_2210599769081277_445595808182091191_n

W niedzielę, 9 stycznia w Ełku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2022.

Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2011 i mł.), trójek (2010 i mł.) oraz czwórek (2009 i mł.) siatkarskich.

Eliminacje mają wyłonić czołowe szóstki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej (Gliwice), która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki. Natomiast bezpośredni awans do Finału Ogólnopolskiego otrzymują zespoły, które po pierwszej fazie turniejów zajmą pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na halach w Ełku wystąpiło pięć zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Rewelacyjnie zagrał zespół „dwójek” w składzie: Nikodem Juklewicz, Juliusz Buraczewski i Jan Urbanowicz, który na boisku odniósł kolejno siedem zwycięstw zostając zwycięzcą II Wojewódzkiego Turnieju Minisiatkówki Kinder.

Gołdapski zespół najpierw w meczach grupowych pokonał:

2:0 – AZS UWM Olsztyn 2, 2:0 – AZS UWM Olsztyn 4, 2:0 – UKS Promień Wydminy 3, 2:0 – AZS UWM Olsztyn 7 .

W 1/4 finału chłopcy pokonali 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 1, następnie w półfinale 2:0 – MKS MOSiR Kętrzyn.

W finale ełckiego turnieju pokonali 2:0 – AZS UWM Olsztyn 2.

Również bardzo dobre miejsce zajął drugi zespół „dwójek” (Tymoteusz Kołodziej, Dawid Jaźwiński).

Chłopcy w Ełku zakończyli zawody na czwartym miejscu.

W meczach grupowych okazali się lepsi od UKS Promień Wydminy 1 (2:0) i MKS MOSiR Kętrzyn (2:1) oraz ulegli 0:2 -Kurianvolley Olsztyn 2. W 1/4 finału Tymek i Dawid pokonali 2:0 – UKS Promień Wydminy 2.

Później w półfinale nie sprostali – AZS UWM Olsztyn 2 (0:2) i MKS MOSiR Kętrzyn (0:2).

Pierwsze turniejowe kroki walecznie stawili najmłodsi siatkarze z „trójki”. 9-latkowie (Miłosz Buraczewski, Maciej Rawinis i Filip Skrocki). Chłopcy zdobyli wiele pojedynczych punktów, ale jeszcze za mało by wygrać mecz.

Bardzo dobrze w turnieju „Trójek” zagrały dwa gołdapskie zespoły. SP 3 UKS Trójka Gołdap 1 w składzie: Mikołaj Rawinis, Filip Budlewski, Tomasz Pańczuk i Michał Sadowski, awansował do półfinału.

Chłopcy pokonali trzy zespoły UKS Maratończyk Ełk po 2:0 i przegrali 1:2 z AZS UWM Olsztyn 1. Drugi zespół (Michał Mor, Oliwier Żbikowski, Bartosz Klisz) wygrał trzy z pięciu meczów grupowych.

Chłopcy pokonali 2:1 – UKS Maratończyk Ełk 1, 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 5 i 2:0 – AZS UWM Olsztyn 2. Przegrali 1:2 – Kurianvolley Olsztyn i 0:2 – MKS MOSiR Kętrzyn.

W decydujących meczach zespół SP 3 UKS Trójka Gołdap 1 przegrał w półfinale 1:2 z MKS MOSiR Kętrzyn, a w meczu o trzecią lokatę uległ 0:2 – Kurianvolley Olsztyn.

Drużyna SP 3 UKS Trójka Gołdap 2 pokonała 2:0 – UKS Maratończyk Ełk 5 i uległa 0:2 – UKS Maratończyk Ełk 1 i zajęła w Ełku szóste miejsce.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty w Bartoszycach, Giżycku, Szczytnie i Elblągu.

Finał województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się w maju 2022 roku w Kętrzynie.

Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera oraz UKS Maratończyk Ełk.