OGŁOSZENIA

Gołdapianie jednogłośnie zdecydowali – chcą aby jarmark bożonarodzeniowy się odbył

christmas-market-1864241_1920

Kilka dni temu informowaliśmy was, że Starostwo Powiatowe w Gołdapi zadecydowało, że gołdapski jarmark bożonarodzeniowy po raz kolejny się nie odbędzie.

Za powód odwołania Jarmarku Bożonarodzeniowego powiat podał sytuację epidemiologiczną w Polsce i troskę o mieszkańców powiatu, jednakże jak wiadomo odgórnego zakazu organizacji takich spotkań nie ma. Potwierdza to fakt organizacji przez Gminę Gołdap Mikołajek, na które już teraz zapraszamy w tę niedzielę 5 grudnia.

W poprzednim artykule opisaliśmy całą sytuację oraz poprosiliśmy, abyście wyrazili swoją opinię na ten temat m.in. w głosowaniu.

Zasady były proste – like i serduszko to głos za tym aby jarmark się odbył, natomiast smutna i zła „reakcja” oznaczać miała sprzeciw.

Jak się okazało nie było ani jednej osoby, która byłaby przeciwko organizacji jarmarku bożonarodzeniowego. Za to ZA wydarzeniem były 132 osoby/reakcje i dodatkowo mnóstwo komentarzy, które świadczyły o tym, że ludziom naprawdę zależy na tym, aby jarmark się odbył, gdyż prócz niesamowitego, magicznego klimatu, wydarzenie niosło zawsze ze sobą zarobek lokalnych sprzedawców wyrobów swojskich.

Po weryfikacji wyników głosowania zdecydowaliśmy się skontaktować w pierwszej kolejności ze Starostą Gołdapskim Marzanną Wardziejewską, jednakże nie miała czasu z nami rozmawiać.

W następstwie skontaktowaliśmy się z Burmistrzem Gołdapi, aby spytać o możliwość organizacji jarmarku bożonarodzeniowego przez Gminę Gołdap. Burmistrz mimo dobrych chęci finalnie poinformował, że z poziomu logistycznego i organizacyjnego nie jest w stanie w takim krótkim czasie zrealizować wydarzenia, natomiast w następnym roku, jeżeli powiat znów zrezygnuje z organizacji – gmina chętnie zorganizuje jarmark, najprawdopodobniej łącząc go z imprezą mikołajkową skierowaną specjalnie dla mieszkańców.

Czy jest szansa, że powiat zmieni zdanie i zorganizuje jarmark bożonarodzeniowy? Czy w końcu zwróci uwagę na to czego chcą mieszkańcy, którzy między innymi oddali głos i wybrali obecnych włodarzy, czy decyzje będą jednak podejmowane jedynie pod własne chęci ? Nie da się ukryć – organizacja takiego jarmarku wymaga pewnego zaangażowania, odrobiny chęci i wysiłku. ;- )