Gołdap: Zuchwała kradzież perfum w drogerii

Gołdap: Zuchwała kradzież perfum w drogerii źródło zdjęcia:

Zarzut popełnienia przestępstwa  kradzieży zuchwałej usłyszał 29-latek z Gołdapi. Mężczyzna  w jednym ze sklepów dokonał kradzieży perfum. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów. Marek M. trafił do policyjnego aresztu, a zaledwie dzień później tłumaczył się przed  prokuratorem.

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło w minioną środę  9 grudnia br. kilka minut przed godziną dziewiątą. Wtedy to  policjanci patrolujący miasto zauważyli jak ze sklepu wybiega młody mężczyzna a za nim krzycząca ekspedientka. Uciekinier natychmiast został zatrzymany. Jak się okazało  posiadał przy sobie skradzioną perfumę. Kosmetyk  został odebrany złodziejowi i wrócił na półkę sklepową. Ekspedientka  poinformowała  mundurowych, że mężczyzna wiedząc , że jest obserwowany mimo to wziął towar z półki i uciekł nie reagując  na nawoływania obsługi do oddania bądź zapłacenia za towar.

Zatrzymany mężczyzna był już znany mundurowym ze wcześniejszych kradzieży sklepowych. Prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wszczęcie śledztwa i przedstawienie zarzutów w warunkach tzw. recydywy. Podejrzany przyznał się do winy.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie  będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: KPPwG

Komentarze    Brak komentarzy