OGŁOSZENIA

Gołdap: Trzech kierowców z promilami i dwa zatrzymane prawa jazdy.

Pracowity poniedziałkowy poranek mieli policjanci z drogówki w Gołdapi. Efektem było zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących i dwóch praw jazdy.

Wczoraj 22 marca br. o 6 rano w miejscowości Banie Mazurskie patrol gołdapskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego Volkswagenem. 37– letni mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 0,4 promila.

Dosłownie chwile później uwagę mundurowych zwrócił kolejny kierowca dostawczego Volkswagena. Przeczucie policjantów okazało się nieomylne. Po zbadaniu 40–latka okazało się że również nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Urządzenie do badania pokazało obecność alkoholu w wysokości prawie 0,4 promila. Obaj kierowcy stracili swoje prawa jazdy.

Kolejny kierowca tym razem motoroweru został zatrzymany po godzinie 8 rano w miejscowości Lisy w gminie Banie Mazurskie. Podczas rozmowy z kierowca policjanci poczuli od kierowcy zapach alkoholu.

Kiedy zbadali 50 latka okazało się, że w jego organizmie znajduje się 0,3 promila alkoholu. Mundurowi po raz trzeci tego dnia udaremnili jazdę pod wpływem alkoholu.

Wszyscy kierowcy odpowiedzą za kierowanie po użyciu alkoholu. O ich losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu grozi każdemu od 2,5 do 30 tys. zł. grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Niebo w Gębie
Rol-Masz
Drzewka Perfekt Abies
PK Serwia
Proniek
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
Rostek, Rawinis
Eko-pal