OGŁOSZENIA

Gołdap solidarna z Ukrainą

Wczoraj (7 marca) w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi odbyło się spotkanie włodarzy Gołdapi z obywatelami Ukrainy, którzy przybyli do naszego miasta szukając schronienia przed wojną.
 
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych, opieki zdrowotnej oraz instytucji niosących pomoc w załatwianiu formalności w pierwszych chwilach pobytu w naszym mieście.
 
Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Łabanowska zadeklarowała pomoc w przyjęciu uchodźców w Gołdapi oraz wsparcie m.in. w edukacji, pomocy społecznej oraz integracji obywateli Ukrainy w Gołdapi.
 
Każda ze szkół będzie przyjmowała dzieci uchodźców, obejmie je także pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Dom Kultury w Gołdapi już organizuje zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Zapewniono również o udzieleniu pomocy rzeczowej stosownie do potrzeb.
 
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gołdapi Wojciech Hołdyński przekazał informację dotyczącą ubiegania się o pracę. Było wiele pytań ze strony uchodźców jednak odpowiedzi np. odnośnie spraw formalnych będzie można udzielić dopiero po wprowadzeniu specustawy.
 
 Wiemy, że wielu gołdapian przyjęło pod swój dach obywateli Ukrainy uciekających przed konfliktem zbrojnym.
 
Przypominamy, że na stronie Urzędu Miejskiego w Gołdapi znajdziecie Państwo bazę informacji dotyczącą pomocy udzielanej uchodźcom:
 
Proniek
Drzewka Perfekt Abies
Rol-Masz
PK Serwia
Rostek, Rawinis
Eko-pal
Niebo w Gębie
Ubezpieczenia
Fotowoltaika