OGŁOSZENIA

„Gołdap się kręci” za nami ! Wręczono nagrody zwycięzcom konkursów

W sobotę (01.10.br.) o godzinie 11:00 wystartował rajd rowerowy pod nazwą ,,Gołdap się Kręci”.

Uczestnicy wystartowali  spod zegara słonecznego, przejechali przez fragment ściezki Green Velo i ciągu rowerowego Promenady Zdrojowej, by w końcu dotrzeć do gołdapskich tężni solankowych.

W Pijalni Wód Mineralnych i Leczniczych na rowerzystów czekała wystawa pokonkursowa – fotograficzna i plastyczna. Był to idealny moment na wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursach – jeden z nich skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych pn. „Pszczoła w Środowisku” (ówczesnych klas I – III), drugi fotograficzny „Woda wokół nas” dla uczniów szkół średnich.

Prezes zarządu Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap przywitał Gości i zaprosił laureatów po odbiór nagród rzeczowych.

Wyniki konkursu „Pszczoła w środowisku”

  • Miejsce 1.    Kamila Bujanowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, klasa 3 B
  • Miejsce 2.    Filip Kamiński – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, klasa 2 C
  • Miejsce 3.    Nikola Białecka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, klasa 3 B

 

Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień (nagród rzeczowych) uczestnikom Konkursu:

Antonina Milewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, klasa 3 B
Piotr Karwel – Szkoła Podstawowa w Galwieciach, klasa 3
Michalina Sieczkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi, klasa 3 B
Alan Żurawski – Szkoła Podstawowa w Boćwince, klasa 1
Zofia Korytkowska – Szkoła Podstawowa w Pogorzeli, klasa 1

Wyniki konkursu „Woda wokół nas”

  • 1.    Anna Świtaj
  • 2.    Marcin Nowakowski
  • 3.    Martyna Drażbo

 

Po wręczeniu nagród, prezes FRRG przedstawił ideę projektu, w ramach którego zorganizowano zarówno konkursy, jak i  wydarzenie.

Przypomniał, że dzięki realizacji operacji pod nazwą „Gołdap w krainie EGO miejscem zdrowego i aktywnego stylu życia”, finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich możliwe było zaangażowanie w działania oddolne mieszkańców gminy, wzmocnienie edukacji ekologicznej i kulturowej.

Projekt zakładał także doposażenie w namiot promocyjny, jego pełne wyposażenie, leżaki promujące region, parawany z logo Gołdapi, stoły, krzesła, system do prezentacji prac czy liczne gadżety jakie rozdane zostały wcześniej w konkursach – w czasie festiwalu zdrowia. 

W ramach cyklu jaki odbył się na festiwalu zdrowia pn. „Gołdap na zdrowie” sfinansowaliśmy liczne prelekcje, zajęcia dla dzieci, warsztaty z aerobiku, zumby, czy prawidłowego korzystania z siłowni zewnętrznej . To znacząco odciążyło budżet samorządowy, a idealnie wpisywało się w ideę tego projektu. 

– mówił Piotr Wasilewski (FRRG), jednocześnie dodając, że oczekuje na nowe rozdanie PROW, z którego fundacja na pewno skorzysta dla dobra naszej małej ojczyzny.

 

Wydarzenie „Gołdap się kręci” zorganizowano wspólnie z Biblioteką Publiczną w Gołdapi oraz Gołdapskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, w ramach projektu Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap pod nazwą „Gołdap w krainie EGO miejscem zdrowego i aktywnego stylu życia”, finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w zakresie wzmacniania kapitału społecznego, w tym podnoszenia wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, a także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych).

Beauty Space
Rol-Masz
Eko-pal
Sauna
PK Serwis 2023
Proniek